İzmir ilk Yardım Eğitimi Merkezi

Anasayfa » slider » İzmir ilk Yardım Eğitimi Merkezi

SARIZEYBEK ilk Yardım Eğitimi Merkezi İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden Uygunluk Belgesine sahip İzmir ilk yardım eğitimi merkezlerinden önde gelenlerinden bir tanesidir.İlk yardım eğitiminin ciddiyetini, hekim ağırlıklı tecrübeli kadrosu ve kurumsal kimliği ile birleştiren Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Merkezi, ilk yardım Eğitiminde de oldukça iddialıdır. İzmir’de ilk yardım eğitimi deyince akla ilk gelen firma olma çabasını sürdürürken, İzmir ilk yardım kursları arasında en kaliteli eğitim kurumu olduğunu da sahip olduğu bulunmaz kadrosu ve referansları ile kanıtlamaktadır. “İzmir’de ilk yardım eğitimi almayan kalmasın” sloganı ile hareket eden Sarızeybek İlk Yardım Eğitim Merkezi çabalarının aynı zamanda topluma hizmet için de olduğu görüşünde olan kurumsal bir firmadır.

Sarızeybek ilk yardım eğitimi merkezi; ilkyardım eğitimini hekimler tarafından profesyonel olarak verilmektedir.

Profesyonel hekimler tarafından verilen eğitimler; Sarızeybek ilk yardım merkezinin seçkin bir yer olmasına büyük katkı sağlamıştır. Sarızeybek izmir ilk yardım eğitim merkezinin; eğitimde iddialı olmasının yanısıra, topluma hizmet vermek için çok daha iyi çalışan, işine geleceğe dair iyi temeller kurarak ilerlemek isteyen Sarızeybek ilkyardım eğitim merkezi, tıp doktorlarının tecrübe ve iyi eğitimlerinden destek alarak, seçkin bir yer edinmeyi başarmıştır.

İlkyardım nedir?

Kaza veya yaşamı tehlike altına alan bir durumda sağlık görevlilerinin yardım sağlayıncaya kadar hayatı tehlikenin giderilmesi ya da hastanın durumunun kötüye gitmemesi için yapılan müdahaledir.

İzmir Sarızeybek ilkyardım eğitim merkezinde; uzman hekimler tarafından verilen eğitimde de hastaya ilkyardım yapacak kişinin ne gibi şeylere dikkat etmesi gerektiği ve nelerin hayati önem taşıdığını anlatan ve uygulama ile pekiştirilen eğitim verilir.

İlk yardım ile acil tedavi arasındaki fark nedir?

Acil tedavi; tıbbi olarak ehliyetli kişilerin gerekli donanımlarla hastaya yaptığı müdahaledir. Acil tedavi gereksiminde; tıbbi olarak yetkisi olan, yani tıp eğitimi alan kişiler müdahale edebilir. Bu müdahalede sadece doktor ve sağlık personelleri tıbbi müdahale yapabilir.

sarızeybek izmir

İlkyardım ise; ilkyardım konusunda eğitim almış herkesin bu olayın olduğu yerde bulabildiği sağlık malzemelerinden yardım alarak hayat kurtarıcı ya da hastanın kötü duruma gelmesini engellemek için yaptığı müdahaledir.

İlkyardımın öncelikli amaçlarından biri de; hayati tehlikenin ortadan kaldırılması için hastaya doğru müdahale yapmak;

Yaşamsal fonksiyonların devamını sağlamak için doğru müdahale yapmak;

Hastanın ya da yaralı kişinin durumunun kötüleşmemesi için ilk müdahalenin yapılması;

İyileşmesinin kolaylaştırılması, ilk olarak hedef alınması gereken müdahale stratejilerini oluşturur.

Kaza yapılan yerin güveninin sağlanması ve ortada ekstra bir kazaya sebebiyet verebilecek olan ayrıntıların dikkat edilerek ortadan kaldırılması da müdahaleden önce dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntıların başında gelmektedir.

Bildirimler olarak da; ilkyardım durumunda; hasta / ya da yaralıya yardımdan önce mutlaka 112′nin aranması gerektiği unutulmamalıdır.

Sağlık ekibi gelene kadar telaş yapmadan kişinin genel durumuna bakarak daha da kötüleşmesini önlemek için gerekli olan müdahaleleri yapmak; ilkyardımın temel adımlarından birini oluşturmaktadır.

İlkyardımın temel kurallarının; koruma, bildirme, kurtarma üçlüsünden oluştuğunu da hatırlamamız gerekir.

İzmir Sarızeybek ilkyardım eğitim merkezi olarak amaç; kaza ve kaza olaylarındaki tüm kötü senaryoların en sakin ve yararlı olabilecek şekilde durulmasını sağlayarak hasta ve yaralılara müdahale etmektir.

E-Bülten

Sarızeybek Eğitim Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!