blank

İlk Yardım Kursu

Anasayfa » Blog » İlk Yardım Kursu

İzmir İlk Yardım Kursu olarak yönetmelikle zorunlu hale getirilmiş temel ilkyardım eğitimi ve diğer tüm ilkyardım eğitimlerini bireysel ve kurumsal olarak uzun yıllardır vermekteyiz.

Bireysel ilk yardım eğitimi almak isteyen kişilere İzmir Çankaya da bulunan SARIZEYBEK Eğitim Merkezimizde hafta içi ve hafta sonu grupları halinde eğitim hizmeti sağlamaktayız.

Kurumsal ilkyardım eğitimi almak isteyen firmaların çalışma planlarına ve vardiya saatlerine uygun olacak şekilde  eğitim programımızı oluşturuyoruz. Sertifikalı ilk yardım eğitimi alacak personel sayısı 7 ve üzeri olması durumunda kurumsal ilk yardım eğitimi verdiğimiz firmanın isteğine bağlı olarak, kurumun kendi bünyesinde bulunan salonlarda eğitim hizmeti verilebilmekteyiz.

İzmir İlk Yardım Kursu

Uzun yıllardır eğitim hizmetleri sunan bir kurum olarak alınması gereken en önemli eğitimlerden birisinin İlk Yardım Eğitimi olduğunu biliyoruz ve bu bilinci oluşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bilinmelidir ki vakit kaybetmeden ve doğru biçimde uygulanan ilk yardım hayat kurtardığı gibi kalıcı sakatlıkları da önlemektedir.

İlk Yardım Eğitimi bağlantısını tıklayarak yönetmelikler gereği alınması zorunlu tutulmuş bu eğitimle ilgili eğitim konuları, eğitim süresi, katılımcı sayısı, sertifika sahibi olunma koşulu gibi bilinmesi gerekli olan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple Sarızeybek İzmir İlk Yardım Kursu olarak verdiğimiz eğitimlerimizin kalitesini, yoğunluğunu ve öğrenim kolaylığını her geçen dönemde daha üst seviyeye çıkarıyoruz. Sunduğumuz İlk Yardım Eğitimi hizmetlerimiz uluslararası standartlarda olup, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tüm şartlarla birebir örtüşmektedir.

Ayrıca Katılımcı Sayısı / Başarı Oranı Grafiği en yüksek İlkyardım Kursu olarak vermiş olduğumuz tüm eğitimlerde, katılımcılarımıza yüksek başarı oranları sağlıyoruz. Özellikle insan hayatının söz konusu olduğu en önemli, en temel eğitim olan ilkyardım eğitimlerinde de İzmir de Merkezi Sınav Sisteminde katılımcı sayısına göre en yüksek başarı oranını yakalayan ve bu başarısını sosyal sorumluluk bilinci ile birleştirebilen kurumlardan birisiyiz.

İzmir de SARIZEYBEK İlk Yardım Kursu olarak;

 • Temel İlk Yardım Eğitimi,
 • İlk Yardım Güncelleme Eğitimi,
 • İlk Yardım Eğitici Eğitimi,
 • Standart İlk Yardım Eğitimi,
 • Özel İlk Yardım Eğitimi,

eğitimlerini ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip uzman eğitmenlerimiz eşliğinde, yönetmeliğe uygun olarak, 20 yıla yakın eğitimci kimliğimiz ile çok yüksek başarı yüzdesi ile sertifikalı olarak vermekteyiz.

İlkyardım Kursu

İlk Yardım Kursu Fiyatları

İlk Yardım Eğitimini kurumumuzdan alan kursiyerlerimizin eğitim için ihtiyaçları olan İlk Yardım Eğitim Kiti, eğitim sonrası verilecek olan İlk Yardım  Sertifikası ve İlk Yardımcı Kimlik Kartı işlemleri tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İzmir İlkyardım Kursu Ücretleri listelemek gerekirse;

 • Temel İlkyardım Eğitimi = 3.500 TL + KDV
 • Temel İlkyardım Güncelleme Eğitimi = 1.750 TL + KDV

şeklinde belirtebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz ücretler bireysel başvuru işlemleri için olup kurumsal olarak temel ilk yardım eğitimi almak isteyen firmaların eğitim alacak personel sayısı bilgilerini sarizeybek@sarizeybek.com.tr mail adresine göndermeleri halinde kendilerine özel sertifikalı ilk yardım eğitimi fiyat teklifi tarafımızca hazırlanıp iletilecektir.

Ayrıca yazımızın hemen altında bulunan “Hemen Başvuru Yap” kısmında sizden istenen bilgileri doldurup göndermeniz halinde en kısa sürede tarafınıza teklifimizi hazırlayıp ileteceğiz.

İlk Yardım Kursu Kaç Saat

İzmir İlk Yardım Kursu olarak katılımcılarımıza sunduğumuz İlk Yardım Eğitimlerinin süreleri, eğitimin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Katılımcıların bir kısmı iş yoğunluğun ve planını ayarlayabilmek için eğitim süresiyle ilgilenmektedir. Eğitim çeşidine göre süreleri;

 • İlk Yardım Eğitimi (Zorunlu, Temel) = 2 gün / 16 saat,
 • İlk Yardım Güncelleme Eğitimi = 1 gün / 8 saat,
 • İlk Yardım Eğitici Eğitimi =  5 gün / 40 saat,
 • OED Eğitimi = 1 gün / 2 saat,

olarak belirtebiliriz. Eğitimin teorik, uygulamalı ve online olarak yapılan kısımları hakkında bilgi almak, eğitim içeriklerini öğrenmek, size en uygun olacak planlamayı birlikte yapabilmek için Hemen Bize Ulaşın

İşyerinizde, evde, çevrenizde başta aileniz, iş arkadaşlarınız olmak üzere, acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve yaralıların, acil ambulans ekipleri gelinceye, bir sağlık kurumuna ulaştırılıncaya kadar geçen sürede, hayatta kalmalarını ve oluşabilecek sakatlıkların önlenmesini sağlayacak bilgileri öğretmektir.
Temel İlk Yardım Eğitimi; 6331 sayılı iş kanununda tanımlanan tüm iş yerleri ve iş kollarının alması zorunlu olan temel bir eğitimdir. Sağlık Bakanlığı’nın ilkyardım yönetmeliği gereği tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her 20 personelden bir kişi, tehlikeli işlerde çalışan her 15 personelden bir kişi, çok tehlikeli işlerde çalışan 10 personelden 1 kişi TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASINI yetkili merkezlerden almış olması gerekmektedir.
İlk Yardım Eğitimi almak önemlidir. İlk Yardım Eğitimi almaktaki temel amaç öncelikle kendimiz, çevremiz ve yakınlarımız için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenmek, gerekli durumlarda en doğru ve bilinçli uygulamaları çaresiz kalmadan yapabilmektir.
İlkyardım Eğitimini SARIZEYBEK İlkyardım Eğitim Merkezi ’nden alabilirsiniz. Detaylı bilgi için (0232) 489 43 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
İlk yardım eğitimin içeriği; uluslararası standartlara ve kriterlere göre belirlenmiş olup, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, İlk yardım Yönetmeliğinde yer alan içeriğe uygundur.

İlk Yardım eğitimi sırasında anlatılan konular:

- İlk yardım temel uygulamaları,
- Hasta yaralının değerlendirilmesi,
- Suni solunum ve kalp basısı,
- Kanamalar,
- Şok ve koma,
- Solunum yolu tıkanıklıkları,
- Zehirlenmeler,
- Böcek sokmaları,
- Diğer acil durumlar,
- Taşımalar,
- İnsan vücudu,
- Kafatası ve omurga yaralanmaları,
- Yaralanmalardır.
Bireysel katılımlı ilk yardım eğitimleri; 7 kişiden az gruplar için olup, İzmir Çankaya da bulunan Eğitim Merkezimiz de yapılmaktadır.

İşletmelere yönelik olan eğitimlerimiz ise; firmanın isteği doğrultusunda, işletmenin kendi eğitim salonunda veya eğitim merkezimiz de verilebilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi için SARIZEYBEK İlk Yardım Eğitim Merkezi’ni (0232) 489 43 34 arayabilirsiniz.
Eğitimlerimiz; Sağlık Bakanlığınca onaylı, ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip, deneyimli ilk yardım eğitmenleri tarafından verilmektedir.
İlk Yardım Eğitim Merkezimize yapılan bireysel katılımlı veya işletmelere yönelik başvurular sonucu tarafımızca yapılan eğitimin ardından İzmir İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan teorik ve pratik sınavda başarılı olana katılımcılar İlk Yardım Sertifikası almaya hak kazanırlar.
18 yaşından sonra en az ilkokul mezunu olan, 16 saatlik ilkyardım eğitimine katılarak teorik sınavdan 85, uygulamalı sınavdan 85 alan kişiler sertifika almaya hak kazanır.
İlk yardım uygulaması gerekli olan her durum ve ortamda, bazı iş başvurularında (ambulans şoförlüğü gibi) geçerlidir.

E-Bülten